Quantcast
Channel: PaperModels.pl - Wszystkie działy
Viewing all 2882 articles
Browse latest View live

PBJ-1H Orlik 060

$
0
0
Witam!
Na matę trafił tytułowy B-25 w wersji morskiej. Miał być B-25 C z MM-a, ale z powodu baboli, które zawiera odpuściłem go sobie.
W sieci nie wiele znalazłem na temat tego wydania, zaledwie jedną galerię i nieskończoną relację, tu na forum.
Mam nadzieję dotrwać do końca budowy.

No to zaczynamy:

[Obrazek: th_DSCN0977_zpsx7bmapty.jpg]

Na początku zabrałem się za segment A2. Tak jak w relacji Piotra D. , był zbyt długi po obwodzie o około 2 mm. Żeby to sprawdzić wyciąłem i przymierzyłem sąsiadujące z nim części A1 i A3. Będę wykonywał otwartą komorę bombową, więc ten problem uda się ominąć.
Poszycie kadłuba będę wzmacniał podposzyciem, które jednocześnie będzie miało listki do zamocowania następnych przylegających elementów poszycia.

[Obrazek: th_DSCN0980_zpsx0gv6bvq.jpg]

Po wstępnym uformowaniu elementu i sklejeniu wnętrza komory bombowej (którą trzeba dopasować względem poszycia zewnętrznego) , skleiłem ze sobą podposzycie z poszyciem i tak oto pierwszy element gotowy:

[Obrazek: th_DSCN0989_zpsqqrkip4h.jpg][Obrazek: th_DSCN1003_zpsee60uibf.jpg]
 
Nie obyło się bez docinania, dopasowywania, po za tym w instrukcji część oznaczona jako A24 to w rzeczywistości A22. Natomiast A22/A23 to A23/A24.
Następnie przygotowałem segment A1.

[Obrazek: th_DSCN1000_zpspz9bm6b2.jpg][Obrazek: th_DSCN1007_zpsxa6td7gg.jpg]

Jak widać wewnętrzne oklejki nie bardzo pasują. Pozostało dorobić wstawki z zapasu koloru, którego jest dość dużo.

Poniżej segmenty sklejone razem:
[Obrazek: th_DSCN1023_zpsjwjrovcn.jpg][Obrazek: th_DSCN1034_zpsfblrrtei.jpg][Obrazek: th_DSCN1045_zpsezpqqnl2.jpg] [Obrazek: th_DSCN1021_zpsjxnrxeqv.jpg]

Ostatnie zdjęcie to wnętrze segmentu A1. W nim widoczny pasek wklejony aby zakryć szczelinę.
Zapowiada się ostra jazda, ale mam nadzieję, że uda się to jakoś ogarnąć.

Ps. Chciałbym również zasilić tym modelem konkurs WKLM, gdyż póki co uczestników nie ma wielu.
Pozdrawiam

[R] SB2U Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 10

$
0
0
Witam.
Postanowiłem sobie ulepić ten samolocik w ramach odpoczynku od błyskawicy. Tak jakoś ciągnie mnie do tych pokładowych  Big Grin i słuchy mnie doszły że konkurs słabo obsadzony. Ponieważ messer skleja wersję z żółtym ogonem, to mój dla odmianki będzie z białym.
Efekt klejenia przez kilka wieczorków to całe wyposażenie wewnętrzne:


[Obrazek: IMG_1122_JPG_300x300_q85.jpg][Obrazek: IMG_1123_JPG_300x300_q85.jpg][Obrazek: IMG_1125_JPG_300x300_q85.jpg][Obrazek: IMG_1126_JPG_300x300_q85.jpg][Obrazek: IMG_1127_JPG_300x300_q85.jpg]



CDN...

Początki

$
0
0
Hej!
Od jakiegoś czasu zacząłem się bardzo interesować papierowymi modelami i postanowiłem się w to wkręcić Big Grin Mam więc kilka pytań:

1. Pierwsze modele: papierowych modeli właściwie to nie sklejałem, było kilkanaście plastikowych (wszystkie gdzieś zaginęły D: ), a że mam lekkiego fioła na punkcie militariów chciałbym zamówić o to: http://sklep.orlik-models.pl/index.php?m...ts_id=3007 . Będzie ok na start?

2. Kleje: przy zamówieniu będę chciał wziąć też kleje - jakie najlepiej wziąć z oferty tego sklepu?

3. Mata: jaki rozmiar maty do cięcia wziąć - A4 czy A3? Zaznaczę, że w przyszłości mam zamiar kleić głównie statki Big Grin

Pozdrawiam Smile

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Gitara klasyczna - projekt własny

$
0
0
Cześć,
Wiem, dawno mnie tu nie było PDT_Armataz_01_04 , ale coś ostatnio udało się skleić. Temat do mało popularny, jednak zapraszam do rzucenia okiem.

Model zamówiony u mnie na prezent urodzinowy. Pomniejszona gitara solenizantki. Projekt własny na podstawie zdjęć oryginału. Model ma 20 cm wysokości (bez stojaka)
Było trochę zabawy z Photoshopowaniem tekstur drewna, ale nawet miło się sklejało. Polecam marker olejny - do malowanie żyłek/nitek genialna sprawa, dużo wygodniejszy niż pędzelek. Malowałem nim na biało trzy pierwsze (licząc od najgrubszych) struny i koniecznie kupię srebrny i złoty do naciągów i śrub rzymskich.

[Obrazek: 03_zps3t1pgvom.jpg]

[Obrazek: th_04_zpsmjedbxms.jpg] [Obrazek: th_07_zps9melynrf.jpg] [Obrazek: th_06_zps7a4pjvp6.jpg] [Obrazek: th_08_zpst91algjj.jpg] [Obrazek: th_09_zpsk2xuacjr.jpg]
[Obrazek: th_14_zps1xqwdsua.jpg] [Obrazek: th_13_zpsmcvxllyh.jpg] [Obrazek: th_10_zpsdhz7ajab.jpg]
[Obrazek: th_12_zpsdyzzgy8i.jpg] [Obrazek: th_12_zpsdyzzgy8i.jpg] [Obrazek: th_16_zpsfk24co0u.jpg]
[Obrazek: th_17_zps8vpfz8qt.jpg] [Obrazek: th_18_zpsjpfq7oyl.jpg]


Pozdrawiam,
jb.

Co wybrać?

$
0
0
Nie doczekałem się odpowiedzi, więc stworzyłem nowy post Kończę kompletować koszyk na orliku i potrzebuje jeszcze wziąć te rzeczy:
-jaki papier ścierny?
-jakie druty? Na razie wiem że potrzebuję jakiś 0.2mm. Pewnie też inny się przyda, więc jaki wziąć?

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

[R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu

$
0
0
Witam w kolejnej relacji!

Głównym bohaterem tego wątku będzie Brewster B-239 Buffalo. Pilot Hans Wind, jeden z asów fińskiego lotnictwa z czasów wojny z sowietami.
Model w 2D nie sprawia wrażenia trudnego, poza oczywiście kabiną pilota i dużą częścią wnętrza kadłuba, które zajmują prawię połowę objętości modelu. Zdecydowałem się na ten model, bo wydał mi się dobrą bazą do rozbudowy, czyli tak zwanej waloryzacji. Przekonało mnie ku temu gro zdjęć, egzemplarza fińskiego (BW-372) wyciągniętego z jeziora całkiem niedawno. Tak więc jak można się domyślać, model nie będzie w założeniach standardu, lub "mojego standardu", a będzie od początku modelem waloryzowanym.
Oprócz wyżej wspomnianych zdjęć, przy budowie bardzo pomocny był ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=3_a2RhOcZ3U
oraz ta strona:
http://sa-kuva.fi/neo?tem=webneoeng
fantastyczne archiwum zdjęć (nie tylko lotniczych) z okresu wojny, w bardzo dobrej rozdzielczości. Szczerze polecam osobom zainteresowanym tematem tamtego teatru działań wojennych.
Na tej stronie udało mi się odnaleźć kilka zdjęć samolotu, który był pierwowzorem dla sklejanego modelu. Czyli B-239 BW-393, ciekawe jest, że ten samolot w różnym okresie wojny występuje z różnym numerem na sterze kierunku. Doczytałem na jednej ze stron internetowych, że sytuacja taka była normalna w przypadku zmian w zasobach maszynowych.
Tak więc prezentuje się samolot wraz z pilotem:

[Obrazek: 0_zpsqj3jhxvw.jpg]

[Obrazek: 0a_zpszuknd1h3.jpg]

[Obrazek: 0aa_zpszqbes6uq.jpg]

Już na podstawie dwóch pierwszych zdjęć można zauważyć różnicę w konstrukcji między samolotem, a modelem. Z biegiem czasu tych różnic było coraz więcej, a stało się tak za sprawą tego, że autor modelu opierał się na zdjęciach egzemplarza muzealnego HM-671 czyli Humu, jedynej sztuki samolotu, którą Finowie zbudowali sami na podstawie amerykańskiej wersji. Użyli innych materiałów, innych rozwiązań, silnika i ogólnie samolot ten miał dużo gorsze osiągi od B-239, więc zarzucili ten pomysł. Nie można mieć dużej pretensji do autora modelu, gdyż w czasie wydania go, nie było jeszcze w internecie zdjęć rozbitego BW-372, bo poza nimi, materiały do tego samolotu są niestety bardzo ubogie. Z czym będę miał problem w dalszej części relacji. Także nie będę wyliczał dokładnie wszystkiego co zmieniłem, ale będzie to widoczne na zdjęciach. Nie mniej można również skleić efektowny model wprost z wycinanki, co widać w dokonaniach innych modelarzy.

Wracając do budowy, to założyłem, że będzie ona przebiegała w innej kolejności niż przewidział autor. Najpierw wykonam poszczególne elementy strukturalne, a zakończę na kabinie pilota. Postanowiłem tak, ze względu na obawę, że po uporaniu się na początku ze skomplikowaną kabiną, nie starczy mi sił i zapału, do dokończenia modelu. Uważam, że w tym przypadku ta polityka sprawdza się w 100%.

Na pierwszy ogień poszło okapotowanie silnika, które ma dość skomplikowany kształt, szczególnie przy górnym i dolnym wlocie. Chciałem również otrzymać charakterystyczne obłości w krawędzi natarcia wlotu do silnika. Całość retuszowana wstępnie farbami TEMPERY dobranymi na oko, a finalnie będzie jeszcze pociągnięta delikatnie suchym pędzlem. Tak wyglądało to w trakcie klejenia.

[Obrazek: 0b_zpswm03iywd.jpg]

Natomiast po otrzymaniu odpowiedniej bryły, wnętrze pomalowałem na kolor aluminium, oraz ubrudziłem "olejem". Natomiast od zewnątrz zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym Gloss Gunze, o którym pisałem w relacji Spitfire L.F.IX.

[Obrazek: 1_zps8x8fiizw.jpg]

[Obrazek: 2_zpsj0uuopxr.jpg]

[Obrazek: 3_zpsi0zhdxud.jpg]

[Obrazek: 4_zpsftcdzkmq.jpg]

[Obrazek: 5_zpslo64kxjg.jpg]

[Obrazek: 6_zps3wlzyvnn.jpg]

Następnie zabrałem się za silnik. W związku z dość dużym sukcesem, adaptacji żywicznego silnika w skali 1/32 do modelu   P-47 Thunderbolt w skali 1/33, postanowiłem w tym przypadku wykonać podobny zabieg. Dostępny na rynku jest silnik żywiczny R-1820 firmy Vector, w postaci widocznej na zdjęciu poniżej.

[Obrazek: 7_zpsp0uwtg6s.jpg]

Aby pasował zewnętrzną średnicą do wewnętrznej średnicy okapotowania, zmniejszyłem każdy cylinder o 4 żebra chłodzące.  Zmierzyłem długość po bloku silnika i porównałem go z wycinanką, następnie zeszlifowałem do odpowiedniej długości. Pomalowałem i skleiłem jak instrukcja Vectora nakazała. Następnie przykleiłem do wręgi z wycinanki. A ostatnim etapem było uzupełnienie w popychacze, kable prądowe, obejmy, ten element na obudowie z przodu charakterystyczny dla silników w fińskiej wersji oraz w tabliczki znamionowe wykonane z grubej folii aluminiowej i kalkomanii z modeli plastikowych. Gotowy silnik prezentował się następująco.

[Obrazek: 8_zpswfvyqht5.jpg]

[Obrazek: 9_zpstd8hx2gc.jpg]

[Obrazek: 10_zps4zjdn0ch.jpg]

[Obrazek: 11_zps3kxuvrlb.jpg]

Całość po zmontowaniu wygląda następująco.

[Obrazek: 12_zpso70g3qdc.jpg]

Nie uważam, że użycie żywicznego silnika w modelu kartonowym to profanacja tej gałęzi modelarstwa. Moje podejście jest takie, że zależy mi na osiągnięciu efektu jak najbardziej zbliżonego do rzeczywistego obiektu. Także kartonowi ortodoksi niestety muszą się pogodzić z taką wizją prezentowanego modelu.

Aby ten etap był zakończony brakowało jeszcze śmigła, tak więc ono było kolejnym etapem w budowie. Zależało mi, żeby nie malować łopat śmigła. Skręt udało mi się otrzymać maksymalny, jaki był możliwy bez ich malowania. Piasta w modelu była szara, a w rzeczywistości srebrna, więc w takich wypadkach zawsze maluje element. Sam kształt piasty dość niepoprawny, ale po zamontowaniu do całego zespołu jest to praktycznie niewidoczne. A sama przebudowa byłaby dość uciążliwa. W związku z tym postanowiłem zostawić tak jak autor przewidział.

[Obrazek: 13_zpsn4wzer9z.jpg]

[Obrazek: 14_zps9e3hk93h.jpg]

[Obrazek: 15_zpsfbxhkwjq.jpg]

Brakuje jeszcze kolektorów wydechowych, jednak będą one przyklejone dopiero po ustawieniu okapotowania do kadłuba. Tak się prezentuje cały zespół okapotowanie, silnik i śmigło.

[Obrazek: 16_zpsyzdlxwjz.jpg]

Kolejny raz wyszedł mi bardzo długi wywód, także przepraszam. Wydaje mi się, że to w związku ze wstępem, także kolejny będzie na pewno krótszy.
Zapraszam do udziału w relacji. Tym razem dedykacji nie będzie, tak jakoś się ułożyło.

Dziękuję i pozdrawiam

Sprzedam modele

$
0
0
Witam .
Mam do sprzedania trochę staroci ,tak jak widać .
Całość lub jak kto chce ,odnośnie cen to do dogadania .

[Obrazek: th_DSC06778_zpsjmdpktnx.jpg][Obrazek: th_DSC06779_zpsk2ytdyqw.jpg]

Rady

$
0
0
Już wszystko co potrzebuje mam Big Grin Dzisiaj już bym chciał zacząć sklejać, więc prosiłbym jeszcze kilka rad, na co uważać, jak i czym dany klej nanosić, itp.

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

Japoński czołg średni Type 97 Chi-Ha (MODEL HOBBY) by konradoo

$
0
0
Witam!  Cool

Po długich bojach przedstawiam kolejny model Japońskiego czołgu średniego Type 97 Chi-Ha, model podobnie jak jego poprzednia wersja został wydany przez wydawnictwo MODEL HOBBY ze Szczecina a autorem opracowania jest Pan Marian Sobel. 

Model przedstawia pojazd z 3 kompanii, Pułku czołgów w charakterystycznym malowaniu kompanii malajskiej 1941-42. Numer 31 na kadłubie oznacza że pochodzi on z 1 Shotai (plutonu) wspomnianej 3 kompanii. Budowa modelu trwała około 1,6 roku, i jest kontynuacją planu na zbudowanie dwóch bliźniaków. Podsmumowując zbudowanie dwóch modeli zajeło prawie 3 lata z niewielkimi przerwami. 

Samego modelu chyba nie trzeba przedstawiać, z mojej strony zostały dodane: nity, stalowe liny, metalowa lufa KM-u, laserowo wycinane gąsienice. Model dodatkowo wzbogaciłem o wiele elementów na podstawie monografii AJ PRESS - JAPOŃSKA BROŃ PANCERNA oraz zdjęć znalezione w sieci. Do modelu została wykonana mała winietka oraz laserowo wycinany napis dzięki uprzejmości wydawnictwa MODEL HOBBY, za co z tej strony dziękuję.

Zdjęcia modelu:


[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_10.jpg] [Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_14.jpg] [Obrazek: th_12.jpg] [Obrazek: th_11.jpg] [Obrazek: th_13.jpg] [Obrazek: th_27.jpg] [Obrazek: th_26.jpg] [Obrazek: th_25.jpg] [Obrazek: th_24.jpg] [Obrazek: th_23.jpg] [Obrazek: th_15.jpg] [Obrazek: th_22.jpg] [Obrazek: th_16.jpg] [Obrazek: th_17.jpg] [Obrazek: th_18.jpg] [Obrazek: th_19.jpg] [Obrazek: th_21.jpg] [Obrazek: th_20.jpg] 


Zdjęcia modelu z winietka:

[Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_3.jpg] 


Zapraszam do komentowania, do następnego Smile

[R] Sterowiec L-59

$
0
0
Cześć,
To moja pierwsza relacja - dzisiaj przyszło mi już wszystko co potrzebne, więc zacząłem ciąć i kleić Big Grin Ogólnie kiedyś złożyłem kilka plastików, ale nie byłem zadowolony. Okazało się teraz, że jednak kartonem lepiej się bawie. Model, który teraz kleję zamowiłem z orlika - wydawał mi się dosyć łatwy i taki jest, 4 strony A4 i nie muszę podklejać kartonem.

Co zrobiłem dziś:
[Obrazek: 81c8099525014170dd82e12eae6220ad.jpg]

Jestem jak na pierwszy raz zadowolony mimo, że pierwszą część niezbyt dobrze nagniotłem, a obydwie źle skleiłem (to na szczęście udało się naprawić Big Grin).

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka

[Z] Kartonowy Arsenał 6/2015 P-47M Thunderbolt

$
0
0
Na stronie wydawnictwa pojawiła się taka oto zapowiedź:

[Obrazek: P-47M.jpg]

Model przedstawia maszynę, na której latał kpt. pil. Witold Łanowski.
Wg. info na stronie wydawnictwa, ma pojawić się w połowie września.

[N] Beriev Be-10 - Model-Kom, 1:33

$
0
0
Witam,
MODEL-KOM właśnie pochwalił się nowym wydawnictwem - radziecka łódź latająca Beriev Be-10. To gigant: długość 1003 mm w skali 1:33 !
[Obrazek: th_14196086_1205402352843621_84433983044...9wckfe.jpg]
Więcej informacji oczywiście na http://www.model-kom.pl

--

[G] Świetlica Wiejska we Franciszkowie - Wektor mini

$
0
0
Hej,
przedstawiam Wam mój wakacyjny model.  Smile

Świetlica Wiejska we Franciszkowie
Autorem projektu jest: Stanisław Śliwiński
Skala 1:87

[Obrazek: wietlica%207_zps9aualiau.jpg]

[Obrazek: th_wietlica%202_zps2gwnltww.jpg] [Obrazek: th_wietlica%207_zps9aualiau.jpg] [Obrazek: th_wietlica%204_zps9wp11ev6.jpg] [Obrazek: th_wietlica%203_zpsasgwqj7y.jpg] [Obrazek: th_wietlica%205_zps8q5yhsej.jpg]
[Obrazek: th_wietlica%206_zpswjc3ojza.jpg] [Obrazek: th_wietlica%208_zpsgtnkh6x5.jpg] [Obrazek: th_wietlica%2010_zpsqfspb7re.jpg]

Model skleja się bardzo fajnie.

Chińskie Muzeum Lotnictwa

$
0
0
A więc byłem tutaj i spędziłem cały dzień. Oprócz samolotów jest też trochę broni pancernej pośrednio związanej z lotnictwem- działa przeciwlotnicze, radary czy pociski ziemia-powietrze. A tak to cała masa samolotów. Niestety ale nie było mnie w części hangarowej wykutej w skale- zamknięte :Sad Ale to dobry pretekst aby tam wrócić a jest do czego.
Opis Muzeum za Wikipedią:
Muzeum zostało otwarte 11 listopada 1989 roku w 40. rocznicę powstania wojskowego lotnictwa Chin. Eksponaty prezentowana są na wolnym powietrzu na pasach startowych i drogach kołowania oraz w wykutym w górze Datang Shan (大汤山) schronie o długości 580 metrów i szerokości 40 metrów. Pierwotnie schron oraz pasy startowe był częścią bazy lotniczej Shahe, która została zaadaptowana do pełnienia funkcji muzealnych. Wśród eksponatów znajdują się samoloty prezentujące różne okresy z historii lotnictwa. Są maszyny z pionierskich czasów budowy samolotów, wśród nich konstrukcja pioniera chińskiego lotnictwa Feng Ru, FR-2 (Feng Ry Nr.2). Samoloty z okresu II wojny światowej, wśród nich amerykański North American P-51 Mustang, japoński samolot szkolny Tachikawa Ki-55, który wraz z innymi został przejęty przez Chińczyków w 1945 roku i używany do szkolenia pilotów do 1953 roku oraz bombowiec Kawasaki Ki-48. Interesująco prezentowany jest brytyjski De Havilland Mosquito, którego skrzydła zostały pozbawione pokrycia aby lepiej pokazać wewnętrzną konstrukcję płata. Efektownie prezentuje się również kopia radzieckiego myśliwca I-16. Najliczniej prezentowane są powojenne konstrukcje, radzieckie Ła-9, Ła-11, MiG-9, Jak-17. Bohaterowie wojny w Korei MiG-15 i MiG-15bis (wśród nich pokazywany jest MiG-15 bis, na którym latał biorący udziała w walkach, chiński as myśliwski Wang Hai z 9 zestrzeleniami na swoim koncie) oraz będący darem Pakistanu North American F-86 Sabre. Kolejnym darem jest szkolno treningowy Percival Provost podarowany przez rząd Zimbabwe oraz najnowszy "prezent", Lockheed F-104 Starfighter włoskich sił powietrznych przekazany w 2001 roku. Prezentowane są również maszyny pozyskane zdecydowanie bardziej niepokojowymi metodami, zdobycze wojenne z Wietnamu Bell UH-1 Huey i North American T-28 Trojan, szczątki zestrzelonego Northrop F-5 Freedom Fighter należącego do Republiki Chińskiej jak również pozostałości po bezzałogowym aparacie latającym Lockheed D-21, przy użyciu którego na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku amerykanie usiłowali spenetrować chiński poligon atomowy położony w pobliżu jeziora Lob-nor. Do najciekawszych eksponatów zaliczane są powojenne samoloty chińskiej konstrukcji. Wśród nich pokazywane są miejscowe modernizacje radzieckich MiG-15 czyli samoloty J-2, J-3, JJ-2 i JJ-3. Shenyang J-5 będący zmodernizowaną kopią MiG-17. Chińskie klony MiG-19 czyli Shenyang J-6 i jego wersja rozwojowa Nanchang Q-5. Chengdu J-7 i Shenyang J-8 czyli chińska wersja radzieckiego myśliwca MiG-21. Pokazywane są również samoloty transportowe, wśród których nie mogło zabraknąć chińskiej wersji popularnego An-2 czyli Nanchang Y-5 i jego wersji rozwojowych. Są również An-12 i An-24 oraz będące już wytworem rodzimej myśli konstruktorskiej Harbin Y-11 i Harbin Y-12. Pasażerskie Tu-124, Convair CV-240, Douglas DC-8, Ił-62, Ił-12, Ił-18, Li-2 oraz osobisty samolot przywódcy Chin Mao Zedonga, Ił-14. Amerykańskie Curtiss C-46 Commando i Douglas C-47 Skytrain. Wśród prezentowanych samolotów bombowych wyróżnia się Tu-4. Radziecki bombowiec strategiczny będący kopią amerykańskiego bombowca Boeing B-29 Superfortress. Około 10 samolotów Tu-4 zostało podarowanych Chinom przez Józefa Stalina z okazji jego 60. urodzin. W chińskich samolotach wymieniono silniki tłokowe zastępując je silnikami turbośmigłowymi. Jeden z eksponowanych Tu-4, oznaczony jako Shaanxi KJ-1, na kadłubie ma zamontowaną antenę i pełnił funkcję latającego stanowiska lotniczego systemu ostrzegania i kontroli. Oglądać można również bombowce Ił-28, Tu-2 oraz nadal używany w siłach powietrznych Xi’an H-6 czyli Tu-16 chińskiej produkcji. Qing-6 czyli chińska kopia radzieckiej łodzi latającej Be-6 prezentowana jest na specjalnie do tego celu wybudowanej platformie na sztucznym jeziorze. Po za samolotami w zbiorach muzeum znajdują się również śmigłowce. Są to chińskie wersję radzieckich Mi-4 czyli Harbin Z-5 i jego wersja rozwojowa Z-6, Mi-8 oraz szturmowy Mi-24. W sumie w muzeum prezentowanych jest ponad 200 samolotów i śmigłowców oraz silników lotniczych. Do dyspozycji zwiedzających przeznaczone są również bary i restaurację oraz sklep z pamiątkami z pobytu w muzeum.

Krótki opis przed wejściem i link do galerii w "wiaderku ze zdjęciami". Zdjęć jest 360 i nic z nimi nie obrabiałem. Część miała tabliczki, które są najczęściej przed samolotem (z małymi wyjątkami). Zapraszam do oglądania.
[Obrazek: P1280348_zpsgff5nfst.jpg]

Link do slajdowiska
http://s1065.photobucket.com/user/lukaso...n%20Museum

Capon

$
0
0
Witam wszystkich
Jestem tu nowy. Z modelarstwem miałem doczynienia jako nastolatek. Bazowałem na MM. Miałem kilka modeli w dorobku jak chociażby HMS Penelloppe Czy King George, czy RWD5... Stare dobre czasy... skoro dobre więc postanowiłem (za namową mojej Ukochanej) powrócić w te klimaty
Mam na razie jedno pytanie... Jak gruntujecie caponem model przed sklejeniem to od której strony kładziecie lakier? rozumiem że powinno być od strony nadruku ale nie rozpuści farby drukarskiej? jak temu ewentualnie zapobiegacie?  Huh

[R] Atlantic Conveyor & HMS Sheffield, JSC 1:400

$
0
0
Zapraszam do relacji z budowy niszczyciela rakietowego HMS Sheffield i kontenerowca Atlantic Conveyor – uczestników wojny o Falklandy w 1982r.
[Obrazek: 2590800722ffd91d.jpg]
Wydawnictwo JSC niezmiernie mile zaskoczyło mnie jakiś czas temu tematem swojego ostatniego zeszytu, od razu wiedziałem, że wcześniej czy później trafią na matę. Tym bardziej, że „na wodzie” siedzi już u mnie lotniskowiec Invincible z tego samego teatru działań wojennych
 
Kilka faktów historycznych.
HMS Sheffield  na skutek wybuchu wojny został wcielony do floty brytyjskiej, która udała się w rejon wysp falklandzkich. W dniu 4 maja biorąc udział w osłonie brytyjskich lotniskowców niszczyciel został trafiony przez rakietę Exocet wystrzeloną z jednego z dwóch argentyńskich samolotów Dassault Super Etendard. Uszkodzenia okrętu były na tyle znaczne, że sześć dni później zatonął podczas holowania. Był to pierwszy od czasu II w.św.  okręt Royal Navy utracony wskutek działań wojennych.
[Obrazek: dc5badea97abbb03.jpg]
 
***
16 kwietnia 1982 r.,w dwa dni po decyzji rządu brytyjskiego o wysłaniu brytyjskiej floty na Falklandy kontenerowiec  Atlantic Conveyor został zmobilizowany jako jednostka wsparcia lotniczego. W nieco ponad tydzień statek został przystosowany do transportu śmigłowców i samolotów pionowego startu i lądowania i popłynął w stronę Falklandów.
25 maja 1982 "Atlantic Conveyor" został trafiony przez dwa pociski rakietowe Exocet wystrzelone przez parę argentyńskich samolotów Super Etendard. Na statku wybuchł gigantyczny pożar, został on opuszczony przez załogę. Po wygaśnięciu pożaru statek został wzięty na hol jednak zatonął 31 maja.
Tym samym Atlantic Conveyor stał się pierwszym brytyjskim statkiem zatopionym przez nieprzyjaciela od czasów II w.św.
[Obrazek: 43c773e5b2b8bc3d.jpg]
 

Oba modele umieszczę na jednej podstawce, co prawda nie było im dane spotkać się w tym samym czasie podczas działań na Falklandach ale nie bądźmy tak skrupulatniWink Oba brały udział w jednym konflikcie i tego się będę trzymał. Istotna kwestia – kontenerowiec zrobię w wersji lotniczej bo JSC dało wybór – albo zwykły kontenerowiec albo jako transportowiec lotniczy na pokładzie którego można upchać ponad 20 samolotów i śmigłowców(!) - mi dwa razy powtarzać nie trzeba.
Jak już diorama będzie gotowa to będę miał dość groźną grupę uderzeniową PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: 857d64beaa781912.jpg]


Rozpisałem się trochę, czas na zdjęcia tego co powstało dotychczas. Na pierwszy ogień poszedł AC. Kadłub w wersji JSC za skomplikowany nie jest, więc dwa wieczory wystarczyły na to co poniżej. Działam dalej...

[Obrazek: 2745e5d97b1d4e3dm.jpg] [Obrazek: a2a6cd775e217529m.jpg] [Obrazek: 8875e3cc2cbab9fdm.jpg]


Pozdrawiam,

[R] Polonez & Niewiadow N126 - pierwszy model

$
0
0
Witajcie Smile
Dotychczas dzielnie sekundowałam mojemu małżowi w sklejaniu modelów plastikowych, grzecznie malując podsuwane mi części. Ostatnio jednak przeglądając jeden ze sklepów z modelami kartonowymi przepadłam z kretesem ujrzawszy poldka z moją ukochaną "zapiekanką".
Stwierdziłam, że nie ma bata - spróbować muszę. I w ten oto sposób kilka dni temu stałam się posiadaczką poniższego zestawu:
[Obrazek: 7d84b81133ec71501e6e6356d37032e3.jpg]
Jako, że moje doświadczenie z klejeniem papieru sprowadza się li i jedynie do ozdób choinkowych, nie ukrywam, że liczę na Wasze uwagi.

Model będzie częściowo malowany, gdyż po przejechaniu, zgodnie z zaleceniami z forum arkuszy caponem, okazało się, że rozmyła się częściowo farba drukarska

Wrzucam zdjęcia tego co udało mi się do chwili obecnej zrobić :

[Obrazek: be941198076d23ea5f77cbd22c4958fb.jpg]
Podłoga

[Obrazek: 39f7a0eaf43bc2323b9ffbc662cdc6fc.jpg]
Prawa burta po 2 malowaniu (biała farba z pactry niestety nie kryje jakoś super )

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

[Z] - 140 Łódzka Sjesta Modelarska 2016.09.10

$
0
0
Przypominam, ze w najblizsza sobote powakacyjna Sjesta. Mysle, ze oczywistym bedzie koncowe planowanie wyjazdu do Przeciszowa, gdzie regularnie Sjesta zaznacza swoja obecnosc Smile A i innych tematow na pewno nie zabraknie... Spotkanie oczywiscie tam, gdzie zwykle, czyli:

Piwoteka Narodowa

ul. 6 Sierpnia 1/3

Start - godz. 17:00

Stoliki mamy (na pewno) zarezerwowane.

Prosze o przekazanie informacji znajomym.

[N] WAK - batyskaf Trieste

$
0
0
[Obrazek: wak1609.jpg]

W tym roku tylko jedna nowość "na Przeciszów", ale dość oryginalna - batyskaf Trieste w konfiguracji z najsłynniejszego rejsu na dno Rowu Mariańskiego w 1960 roku. Skala modelu (oraz cena) powoduje, że jest on odpowiedni także dla początkujących modelarzy. Autorem modelu jest Jerzy Janukowicz.
Trieste powinien być dostępny w Empikach od 19. września.
Do modelu można nabyć elementy wycinane laserowo (wręgi i podstawka). Więcej oczywiście na naszej stronie internetowej.

(S) Modele tanio

$
0
0
Answer JK1 Trzmiel 10 zł 
Wektor Adler Kfz 13 15 zł 
Drafmodel T 28 20 zł
Wektor Aviatik B 1 15 zł
GPM ki 44 II c 15 zł
MM 12/98 Fw56 5 zł
GPM Mitsubishi f1M1 Pete + laserowa katapulta 50 zł
Orlik Spad S.61 C1 15 zł
Wektor Rumpler C I 15zł 
 Modele stan BDB
Viewing all 2882 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>